|
Harag
RUPHOR 2008.06.11. 13:04
Mi is a harag ?
A harag soha nem egy tudatos, irányított dolog. Tehát nincs konkrét célpontja.
A célja mindig az, hogy valaki levezesse ezt az elszabadult egóelemét.
Az ilyen emberre mondja a népnyelv hogy keserű, vagy hogy besavanyodott attól függően hogy az egó melyik meridiánját érinti: a májat vagy az epét.
Mikor haragszik valaki ?
Nyílván ha valami sérelem éri, ha energetikailag nincs éppen a csúcson és
mégis emberek között kell éppen lenni stb.
Pl. ha főnök igazságtalanul bánt velünk, ha valaki rálépett a lábunkra stb
A harag azonnal célpontot keres: ha a haragos ember ki tudja tölteni a mérgét egy gyenge emberen, vagy ha az illető nem is akar uralkodni magán. Ilyenkor gyorsan keres valakit akin kitöltheti a haragját.
A másik tipus az, aki tárolja magában a haragját és az összesűrűsödik. Ekkor addig vár, amíg gyenge ellenállást nem talál és ott adja ki a mérgét. Általában ez otthon a családban történik, akár egy családtagon akár egy háziállaton stb. hiszen itt az ember elernyed, megpihen . Ez utóbbi azért veszélyes mert az elszenvedője mindig ártatlan és az összesűrűsödött harag szinte kirobban az illetőből.
A harag nagyon ritkán alakul ki közvetlen módon.
A közvetlen mód az, amikor valaki egy cselekedetével váltja ki a haragot: megszégyenít mások előtt, lekezel mások előtt, megaláz mások előtt stb.
Ez, ha a tudatalattiban elraktározódik, akkor már közvetett módon is kialakul, és ez a gyakoribb. Tehát elég ha valaki emlékeztet arra a személyre aki bántott, megalázott, esetleg előző életbeli emlékek jönnek a felszinre, vagy valaki cselekedetei emlékeztetnek arra az illetőre stb.
Ha valakiben a haragos ember partnerre lel, akkor elindul egyfajta egymást kinyíró játék, akár egy ping-pong,
aminek se vége se hossza. De persze ha tudatában lennének, hogy mekkora energiát veszít ilyenkor a májmeridián, bele sem fognának.
Ha ez beindul akkor ördögi körré alakulhat a dolog.
Egy biztos: a harag mindig irányítatlan és a nem megfelelő tudatosság szintjének az eredménye. Ha megtanulunk kommunikálni a másik emberrel, megtanulunk tudatosan élni, akkor megkíméljük magunkat a felesleges itélkezéstől, közvetett haragtól . Sokszor feltételezünk másokról olyan dolgokat, aminek egy kis része sem igaz.
Megkímélhetjük szegény májunkat és epénket ha megtanulunk kommunikálni és tisztázni az ostoba félreértéseket...
| |